Bebeklerde burun tıkanıklığı nasıl geçer? – Bebeğimin burnu tıkalı nasıl açabilirim?

bebeklerde burun tıkanıklığı nasıl geçer
bebeklerde burun tıkanıklığı nasıl geçer

Bebeklerde burun tıkanıklığı nasıl geçer?

Bebeklerde burun tıkanıklığı nasıl geçer? Bebeklerde görülen burunun tıkanıklıklarının birden çok sebebi vardır. Tıkalı olan burunlarda genelde ufak çaplı bir burun hırıltısı gözlemlenir. Diğer boğazda oluşan hırıltılar ile karıştırılmaması gerekir. Bu sebeple aşırı derecede bir hırıltı sesi duyuyorsanız en yakında zamanda doktorunuza başvurmalısınız. Doktorunun tavsiyeleri bu durumda çok önemlidir. 

Bebeğimin burnu tıkalı nasıl açabilirim?

Bebeklerde oluşan burun tıkanıklığı problemlerinde evde yapılacak bir kaç işlemde vardır. Bunlardan birincisi eczaneden satın alınabilecek deniz suyu ile bebeğinizin burnunu açmaktır. Deniz suyu tuzlu yapısı nedeniyle bebeklerin burun tıkanıklıklarını çabuk bir şekilde açmanıza yardımcı olacaktır.Ayrıca eczanelerden temin edebileceğiniz serum fizyolojik ile de bebeğinizin burnunu açabilirsiniz. Serum fizyolojiğin de uygulanması gayet basittir. Burun tıkanıklığı sebebiyle bebeğimiz uykusunu tam tamamlayamaz ve gelişimi yavaşlar. Ayrıca nefes alıp vermesinin rahatlaması vücuduna daha fazla oksijen alması nedeniyle gelişimi daha da hızlanacaktır. Bu nedenlerden ötürü, tıkalı burunların bir an önce açılması önemlidir.

Serum fizyolojik nasıl uygulanır?

Serum fizyolojik bebeğimizin burnuna bir kaç damla olacak şekilde damlatılır. Daha sonra bir kaç dakika beklenilir. Serum fizyolojik bebeğimizin burnundaki birikintileri yumuşatır. Bu yumuşatma bittikten sonra bir bebek burun aspiratörü ile bebeğimizin burnundaki birikintiler çekilir. Kullanılan burun aspiratörünün marka ve modeli önemli değildir. Yapılan işlem önemlidir.

Bebeğimin burnunun tıkanmaması için neler yapabilirim?

Bebeklerimizin burunları tıkandığında yapılacak çok işlem vardır. Fakat burunları tıkanmadan önce çözüm bulmak ve önlem almak daha mantıklı olacaktır. Reklamlar bazı zamanlarda gördüğümüz ve eczanelerde satılan bir ürün bu iş için idealdir. Tabi ki öncelikle bu tür eczane ürünlerini satın almadan önce eczacınıza ve doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Bu Cold Mix isimli eczanelerde bulabileceğiniz bir üründür. Bu ürünün kullanımı ve uygulanması çok basittir.

Cold Mix nasıl kullanılır?

Cold Mix isimli ürünün uygulaması çok kolaydır. Bebeğimizin yatağının köşesine veyahut yastığına bir kaç damla damlatmak suretiyle uygulanır. Bir kaç uygulama sonrasında bebeğinizin tıkalı burnunun açılmasına yardımcı olur. Ve bebeğinizin daha rahat bir uyku geçirmesine yardımcı olur. Cold Mix ürününü uygularken fazla damlatmamak gerekir. İçerisinde kullanım kitapçığında yer alan oranlara dikkat edilmesi gerekir. Ayrıca kullanmadan önce doktorumuzun fikrini almamız bebeğimiz sağlığı açısından faydalı olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*