Bebeklerde gaz çıkarma yöntemleri nelerdir

bebeklerde gaz çıkarma yöntemleri nelerdir
bebeklerde gaz çıkarma yöntemleri nelerdir

Bebeklerde gaz çıkarma yöntemleri nelerdir

Bebeklerde gaz çıkarma yöntemleri nelerdir, bebeklerde gaz sancıları nasıl azaltılabilir. Bu soruların çoğu zaman anneler cevabını bulmakta zorlanabilir. Gaz sancıları genellikle yenidoğan bebeklerde görülen bir sağlık problemidir. Bu problemin bebekten bebeğe göre değiştiği bilinmektedir.

Bebeklerde gaz sancısı için annelerin yapması gerekenler

Gaz sorunu yaşayan anneler ilk önce sebebi kendilerinde aramalıdırlar. Gaz sancısı sorununun çözümüne anneden başlamak gerekir. Anne sütüyle bebeğinin gelişimine ve beslenmesine devam eden anneler öncelikle kendilerine gaz yapacak besinlerin tüketimine ara vermelidir. Gaz sancısının ana nedenlerinden birisi de annenin gaz yapacak besinler ile beslenmesidir. Gaz sancısı sorunlarında düzenli beslenme annelerin yapması gereken birinci harekettir. 

Yenidoğan bebeklerde gaz sancısı ne zaman sona erer

Yenidoğan bebeklerde görülen gaz sancısı sorunu bebeğine göre değişir. Ama genellikle bebekler 6 ay olana kadar bu sancılar ile yüzleşmeliyiz. Bazı bebeklerde gaz sancıları daha fazla olurken, bazı bebeklerde ise çok az ve rahatsız etmeyecek şekilde gelişebilir. Gaz sancılarında anneler kendilerine yönelik tedbirleri aldıktan sonra yine sancılar devam ediyor ise bir doktora bebeklerini göstermelidirler. 

Yenidoğan bebeklerde gaz sancısı gaz yapmayan mama ile düzelir mi

Yenidoğan bebeklerdeki ilk aylarda görülen gaz sancıları, piyasada satılan gaz yapmayan mamalar ile çözümlenemeyebilir. Şunu hiç bir zaman unutmamak gerekir. Her bebeğin kendine özgü bir bedeni ve fiziksel yapısı vardır. Her bebeğe şu iyi gelir, bu iyi gelmez gibi kararlar vermek yanlış olacaktır. Her bebek için bu tür sorunlar bireysel olarak çözülmelidir. Gaz giderici diye satılan mamalar her bebekte aynı sonucu vermeyecektir. Bu nedenle gaz sancılarında doktorunuzun fikrini almanız bebek ve anne için en ideal olanıdır.

Gaz çıkarmak için gaz masajı yapmak

Bebeklerde oluşan gaz sancısı için masaj yapılması önerilen bir yöntemdir. Fiziksel olarak bebeğinizin ayaklarından tutarak bacaklarını ileri geri yaparak onların sancılarına bir nebze olsun fayda sağlayabilirsiniz. Ayrıca sırta yapılacak olan ufak ve yumuşak sırt masajı da bebeğinizin gaz sancısına iyi gelecektir. Sırta dairesel şekillerde dokunarak masaj yapılması önerilir. Bu sayede bebeğiniz birikmiş olan gazı vücutlarından kolaylıkla atabileceklerdir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*